Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

72 óra kompromisszum nélkül – iskolánk újra bekapcsolódott az önkéntes ifjúsági programba

Mi is ez?

A 72 óra kompromisszum nélkül egy háromnapos szociális önkéntes ifjúsági akció, amelyet a három történelmi keresztény egyház szervez. Az akció Magyarország fiatalságát hívja közös összefogásra, hogy együtt tegyünk másokért, környezetünkért. Országszerte fiatalok kisebb-nagyobb csoportjai három napon, azaz 72 órán keresztül teljesítenek közhasznú feladatokat: intézmények, játszóterek felújítása, erdőtakarítás szociális segítségnyújtás, kulturális műsorok szervezése különböző közösségeknek (fogyatékkal élők, idősek stb.).

 Miért csatlakozik iskolánk is a programhoz?

Önkéntes munkában való jártasságot nyújt a részvétel. Tapasztalatszerzési lehetőséget ad a közösségi szolgálat végzéséhez, amely szolgálat  középiskolában 9. osztálytól kötelező. Ezáltal a programban résztvevő tanulóink profitálhatnak leendő középiskoláikban az itt szerzett tapasztalatukból. Emellett közösség építésnek is szánjuk, hiszen országos programba kapcsolódhatunk be, amely tevékenységünkről a 72 óra.hu honlapon is olvashatunk majd.

 Milyen tevékenységet terveztünk?

 Az idei tanévben egyházmegyei szinten kapcsolódtunk az akcióhoz. Intézményünk tanulói felső tagozaton osztály szinten az iskola épületében, udvarán , illetve otthonaik környezetében végeztek olyan tevékenységeket, amelyekkel segítséget nyújthattak és szebbé, tisztábbá tehették környezetüket. Az iskola Diákönkormányzata segítette az önkéntes munkálatok lebonyolítását.

   

Lakatos Marianna hittanár