Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Bérmálás és elsőáldozás Nyírteleken

„… mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.” (Zsid 11, 6)

 

Bérmálás és elsőáldozás Nyírteleken

 

Jeles esemény résztvevői lehettek a Szent Anna Katolikus Általános Iskola diákjai húsvét harmadik  és negyedik  vasárnapján. Az előkészületek után bérmálkozók és elsőáldozók lehettek a 7-8. és a 3. osztályos római katolikus vallású tanulóink Nyírteleken a  Szent József és a Szent Anna templomban.

A bérmálás szentségét ünnepi szentmise keretében Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök szolgáltatta ki a Szent József templomban, május 5-én. Így hármas ünnepet ültek a római katolikus hívek, mivel templombúcsújuk Munkás Szent József liturgikus ünnepe és Anyák napja égi édesanyánk, a Szűzanya köszöntése is e jeles napra esett.

Egy héttel később elsőáldozó gyerekek vehették magukhoz ünnepi szentmise keretében a megtestesült Isten Fiát az Oltáriszentségben. Mind az elsőáldozók, mind a bérmálkozók az ünnepet megelőző napokon tanúságot tettek felkészültségükről és hitükről.

 

Lakatos Marianna
hittanár