Harsonavarázson

Filharmónia Magyarország ifjúsági hangverseny bérlet második előadásán a Corpus Harsona Quartet koncertjét hallgattuk meg, mely a Kodály Zoltán Általános Iskola dísztermében került megrendezésre. A különleges formációt rézfúvósok alkotják és csak harsonásokból áll a zenekar. Mi mindent lehet kizárólag harsonával eljátszani? Ebben a programban bebizonyították a zenészek, hogy szinte mindent! A késő reneszánsz korától napjainkig terjedt az együttes repertoárja, amely sok színnel mutatta be a harsonákat, olykor lírai-, máskor harsány szerepet szánva nekik. Az együttes tagjai számos nemzetközi verseny első díját hódították már el.

Az együttes tagjai:
Sütő András, a MÁV Szimfonikus Zenekar és a Budafoki Dohnányi Zenekar első harsonása
Pálinkás Péter, a Budafoki Dohnányi Zenekar tagja, a zuglói Szent István Zeneiskola tanára
Káip Róbert, az MR Szimfonikusok első harsonása, a Debreceni Egyetem tanára
Galla Ákos, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagja.

A hangverseny moderátora: Pálinkás Péter volt, aki humorral gazdagított érdekes előadást tartott a harsonáról, mint fúvós hangszerről.

A műsor nagyszerű élményt nyújtott iskolánk tanulóinak.

Szabóné Lukács Éva
szervező tanár