„Ismerd meg a Szentírást!” - III. Egyházmegyei tehetségmutató verseny eredményhirdetése

Az idei tanévben rendhagyó módon bonyolította le intézményünk az „Ismerd meg a Szentírást!” - III. Egyházmegyei tehetségmutató versenyt. A versenyre nevező tanulók két pályaművet küldtek be korcsoportjaikban a Zsoltárok jegyében. Az egyik pályamű egy szabadon választott memoriter a Zsoltárokból, a másik egy kézzel írott fogalmazás a kiírás szerinti meghatározott témában. A memoriterek előadásáról videófelvétel készült, így a díjazottak előadásai és fogalmazásai elektronikus formában hamarosan megtekinthetők lesznek. A résztvevő intézményeket értesítjük az eredményekről, és a díjak átadásáról.

Korcsoportonként a verseny díjazottjai:

3-4. osztályos korcsoport

1. hely: Kutasi Bence Bálint (Szent Anna Általános Iskola, Geszteréd)
  2. hely: Gál Lilián (Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Debrecen)
  3. hely: Boros Vivien (Szent Anna Katolikus Altalános Iskola, Nyírtelek)

Különdíj:

• Tóth Kata (Szent Imre Katolikus Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza),
  • Szabó Barnabás (Szent Imre Katolikus Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza);
  • Takács Klaudia (Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde)

A szakmai zsűri tagjai: Némethné Székely Julianna EKIF tanfelügyeleti főigazgató – zsűri elnöke; Tóthné Kolocsán Ildikó tanító/hittanár (Szent Imre Kat. Gimn, Ált. Isk., Koll., Óvoda és AMI); Nagyné Sipos Valéria tanító (Szent Anna Kat. Ált. Isk.)

5-6. osztályos korcsoport

1. hely: Jámbor Lola Gerda (Bolyai János Katolikus Általános Iskola, Szerencs)
  2. hely: Varga Lili (Szent Anna Általános Iskola, Geszteréd)
  3. hely: Tóth Levente (Szent Anna Katolikus Altalános Iskola, Nyírtelek)

Különdíj:

• Lakatos Fruzsina (Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, Nyírbátor),
  • Molnár Vivien (Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, Nyírbátor);
  • Hosszú Viktória (Fülöpi Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola)

A szakmai zsűri tagjai: Németh István káplán - zsűri elnöke; Serly Anikó tanár (Szent Anna Kat. Ált. Isk.); Dankó Mihályné tanító (Szent Anna Kat. Ált. Isk.)

7-8. osztályos korcsoport

1. hely: Göncz Leonóra (Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda, Kisvárda)
  2. hely: Virga Eszter (Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde)
  3. hely: Molnár Máté István (Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde)

Különdíj:

• Jakabóczki Csenge, „a helyi forrás felé gyalogló zarándok”E. (Szent Anna Katolikus Általános Iskola, Geszteréd);
  • Krasznai Milán (Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, Nyírbátor),
  • Terdik Dina (Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, Nyírbátor);
  • Szabó Tamás (Bolyai János Katolikus Általános Iskola, Szerencs);
  • Háda Hanna (Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda, Kisvárda)

A szakmai zsűri tagjai: Gánicz Endre esperes, teológiai tanár - zsűri elnöke;

Gerhes József hittanár, koordinátor; Baltighné Kozma Marianna tanár (Szent Anna Kat. Ált. Isk.)

A díjak korcsoportonként:

I. díj: 50.000 Ft
II. díj: 30.000 Ft
III. díj: 20.000 Ft

A különdíj 5.000 Ft értékű könyvutalvány

Köszönet és elismerés illett minden résztvevő diákot és felkészítő tanárt, különös tekintettel a járványügyi helyzetre, amely akadályokat gördíthetett a felkészülés folyamatába. Gánicz Endre esperes atya biztató szavait idézve: „Aki elindult, az már győztes, mert az Isten szavával foglalkozott.”

A díjakat és az emléklapokat az intézményvezetők 2021. december 08-án tartandó Szent Anna Katolikus Általános Iskola épület átadó ünnepsége után vehetik át.

Versenyszervezők:

Kiss Tibor c. kanonok, plébános, iskolalelkész

Lakatos Marianna hittanár