Kultúra hete - Alsó tagozat
A magyar kultúra napját 1989. óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le Himnusz kéziratát.
Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, nemzeti tudatunk erősítésének.
Ehhez az eseményhez kapcsolódóan rendeztük meg a Szent Anna Katolikus Általános Iskola alsó tagozatán a Kultúra hete rendezvénysorozatot.
- január 21-én volt a megnyitó, amelyen a gyerekek elmondták a magyar Himnuszt, az énekkar pedig népdalokat énekelt.
A hét folyamán versenyekkel tisztelegtünk az ünnep előtt.
Versenyeredmények
SODOKU |
|
1. évfolyam |
I. helyezett: Boros Vivien (1. a); II. helyezett: Szalanics Tibor (1.a) III. helyezett: Tóth Krisztián (1.a)
|
2. évfolyam |
I. helyezett: Mező Zsolt (2. b) II. helyezett: Kovács Benjamin (2.b) III. helyezett: Nagy Zsombor (2. b) |
3. évfolyam |
I. helyezett: Mészáros Emma (3. a) II. helyezett: Lubiczki Barbara (3. a) III. helyezett: Gdovin Boglárka (3.a) |
4. évfolyam |
I. helyezett: Benke Ernő (4.a) II. helyezett: Benke Natália (4. a) III. helyezett: Benke Mónika (4. a) |
NÉPDALÉNEKLŐ VERSENY |
|
1. évfolyam |
I. helyezett: Jászai Jázmin (1. a) II. helyezett: Fábián Fruzsina (1. b) III. helyezett: Csonka Boglárka (1. b) |
2. évfolyam |
I. helyezett: Mocsár Éva Kiara (2. b) II. helyezett: Mocsár Denisz (2. a) III. helyezett: Nagy Zsombor )2. b) |
3. évfolyam |
I. helyezett: Zsíros Gabriella (3. b) II. helyezett: Bátori Péter (3. a) III. helyezett: Mocsár Ádám (3. b) |
4. évfolyam |
I. helyezett: Mokánszki Roland (4. b) II. helyezett: Kovács Lóránt (4. a) III. helyezett: Büscsei László (4. b)
|
ÉVFOLYAM LEGSZEBBEN OLVASÓJA VERSENY |
|
2. évfolyam |
I. helyezett: Mocsár Levente (2. b) II. helyezett: Balogh Dávid (2. b) III. helyezett: Kalányos Kristóf (2. a) |
3. évfolyam |
I. helyezett: Tóth Levente (3. b) II. helyezett: Mészáros Emma (3. a) III. helyezett: Bodnár Kristóf (3. b) |
4. évfolyam |
I. helyezett: Oszlánci-Márkos Balázs (4. a) II. helyezett: Szőllősi Petra (4. b) III. helyezett: Ráduly Patrik (4. b) |
Nagyné Sipos Valéria