Megemlékezés a víz világnapjára Szent Anna Katolikus Iskolában

2019. március 22-én iskolánk a víz fontosságáról emlékezett meg a víz világnapja alkalmából.
Játékos vetélkedőn vettek részt a tanulók. A nyolcadik osztályból  négy fő fiú minden osztályhoz bement órák közben és ellenőrizték, hogy a gyerekek milyen innivalót hoztak magukkal, a tiszta vízért pontot kaptak, a cukrozott üdítőkért pedig pontlevonást. Majd minden felső tagozatos osztály kapott egy feladatlapot, mely állat- és növényfelismerést, továbbá a felszín alatti vizekről szöveg kiegészítést és egy 13 pontos totót tartalmazott. Aztán udvari szünetben víztallér keresést tartottunk, minden osztálynak tíz  különböző színű víztallérja volt, melyeket a végzős tanulók rejtettek  el az udvar különböző pontján, a feladat az volt, hogy keressék meg a  tíz tallérjukat. Ezekből a feladatokból aztán pontozás során egy sorrend alakult ki, mely alapján a legtöbb pontot szerző három  osztály ajándékot kapott.

Az eredményhirdetésre 2019. március 27-én került sor:
 - I.  helyezett: 7.a osztály
- II. helyezett  :  5.a  osztály
- III. helyezett :  7.b osztály lett.
 Nyereményként  futball labda, kosárlabda és röplabda került az osztályok birtokába.

Szervezőtanár: Judikné Lukács Enikő