Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Nyírteleki iskolások Tokajban!

A nyírteleki Szent Anna Katolikus Általános Iskola diákjai számára kerékpártúrát szerveztünk Tokajba, 2020. október 10- én, szombaton. Szép számmal gyülekeztek a gyerekek az iskola előtt. Az iskola kerékpárjait 19 –en vették igénybe. Sokan döntöttek a szombati kerekezés mellett, így népes csapat (25 fő) indult el Tokaj felé. Gyulatanyától Kozák Gábor és egy szülő, Oláhné Tornai Beáta, Varjúlapostól Szabó György növelték a létszámot! Virányos és Rakamaz voltak a pihenők helyszínei. Rakamazon Pató Petra, iskolánk korábbi tanulója látogatott meg bennünket. Idő közben a nap is kisütött, így jó hangulatban értünk Tokaj központjába. Lezártuk a kerékpárokat, majd a kilátóhoz lépcsőztünk fel, ahol szép látvány tárult a szemünk elé! Fényképek készítése után a gyerekek szabad időt kaptak. Végig sétáltak Tokaj főutcáján, megnézték a nevezetességeket, választottak az ételekből, fagylaltokból. Hamar eltelt így a délután, és eljött a hazaindulás ideje. Az egyik lány számára nehézzé vált a tekerés, ezért a szülei eljöttek érte. Utunkat egy defekt és egy borulás színesítette. Jó hangulatban, kellemes időben, szép élményekkel érkeztünk vissza az iskolához. A kilométerszámláló 46-ot mutatott!  Felnőtt segítőim voltak Oláhné Tornai Beáta és Brekk László.

Jenei Zoltán testnevelő