Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Színes- vidám osztálykirándulás Lillafüreden

Nagy várakozással és izgalommal készültünk az idei kirándulásra: Lillafüredet vettük célba. A vízesés gyönyörű látványként tárult elénk. A programok között szerepelt  a  Szent István barlang , ahol  érdekes formájú  cseppköveket csodálhattunk meg. Láttuk a Mikulást, Jancsit és Juliskát, a mézeskalács házat, elefántokat, a budapesti Mátyás templom mását.

A kisvonattal felmentünk Garadnáig. Útközben alagúton zakatoltunk át. Megszemlélhettük a hegyi erdő  friss , üde növényzetét.

Hazafelé megálltunk a Diósgyőri Várnál. Rövid film mutatta be a vár történetét. Megismerkedtünk a 14-16. századi öltözékekkel, használati tárgyakkal, a királynő szobájának berendezésével. Felmásztunk a magas toronyba, ahonnan Miskolc környékének látképe terült elénk.

A napot Tokajban  jóízű fagyizással zártuk.

Nagyon érdekes és csodálatos volt ez a nap!

3.a osztály tanulói