Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Március 15-ei vetélkedő a Szent Anna Katolikus Általános Iskolában

Ez volt március 15-e. Eredményei olyanok, melyek e napot örökre nevezetessé teszik a magyar történelemben.”

/ Petőfi Sándor/

A Petőfi 200 emlékév tiszteletére iskolánkban különböző programokat, versenyeket szervezünk. Ennek az emléksorozatnak az egyik állomása a március 13-án megrendezett történelmi vetélkedő, melynek témája az 1848/49-es forradalom és szabadságharc volt. Petőfi Sándor a „márciusi ifjak” vezéreként az események egyik főszereplőjévé vált.  Március 15-én a magyar nemzet kokárdát tűzve tiszteleg azok előtt a hősök előtt, akik életüket áldozták a magyar hazáért. Ezen a délutánon a mi diákjaink is kokárdát tűztek és különböző feladatokon keresztül felelevenítették nemzeti ünnepünk legfontosabb eseményeit.  Változatos, érdekes feladatokon keresztül végigjárták a márciusi ifjak útját a Pilvax kávéháztól a budai börtönig, toborzó dalokat hallgattak, Petőfi verseket olvastak, énekeltek. Ezen kívül volt még történelmi totó, keresztrejtvény, s sok olyan feladat, ami érdekessé, jó hangulatúvá tette ezt a délutánt.

A vetélkedő legügyesebb csapatai a következők lettek:

1.helyezett: 6.a osztály: Gál Bence, Mokánszki Milán

2.helyezett: 5. a osztály: Boros Vivien, Hajzer Kristóf, Orosz Áron

3.helyezett: 7.a osztály: Mészáros Emma, Gdovin Boglárka, Mokánszki Dóra

Gratulálunk a nyertes csapatoknak!

Tereminé Horváth Ildikó
szervező pedagógus