Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Édes, kedves Mikulás, köszöntünk most téged....

Meg is érkezett a mai nap, illetve mi mentünk el hozzá. Nem is akárhogyan! Kis rénszarvasok, kis krampuszok, piros sapkás kisdiákok, mikulásos ruhákba öltözött fiúk-lányok látogatták meg a Mikulást.

Már korán reggel felkerekedett az alsós „siserehad”, hogy –semmit sem bízva a véletrenre- biztosan megkapják várva várt ajándékainkat. Elsétáltunk a Közösségi Ház elé, meglestük a városi Mikulást, aki már nagyon várt Bennünket. Ezt bizonyítva mindenkinek csomagot, szaloncukrot, üdvözlő kártyát osztott, s az izgatott gyerekhad ezt versekkel, dalokkal hálálta meg.

Örömteli volt az ottlétünk is, de alig vártuk, hogy visszatérjünk az iskolába, hiszen ennek a napnak még közel sem volt vége. Mikulás váró játékkal, filmnézéssel, a csomagok „megdézsmálásával”, színezéssel, dekorálással folytattuk a délutánt, hogy a másnap hozzánk érkező iskolai Mikulást teljes is ünnepi díszbe fogadjuk.

Első adventi gyertagyújtás a Szent Anna Katolikus Általános Iskolában

"Istenünk , te ebben az évben is megadod nekünk az adventi örömöt, hogy reményben és bizalommal várjuk Fiadat, a mi üdvözítőnket."
Intézményünk gyönyörű adventi koszorúján meggyújtottuk a HIT gyertyáját. A szorgos kezű technikai dolgozók meglepetésként egy kültéri adventi koszorút is készítettek intézményünk keresztje elé . Advent -várakozás : legyen ez az időszak a nyugalom, az elmélkedés, lecsendesedés, egymásra figyelés , szereret , lelki készülődés időszaka mindannyiunk életében.

Minimális különbséggel ezüst érem!

 
 
A nyírteleki Szent Anna Katolikus Általános Iskola futsal csapata második helyezést ért el a nagykörzeti döntőn, Tiszavasváriban. Egy sikertelen büntető rúgáson ment el az arany érem. Három győzelem és egy büntető rúgásokkal elszenvedet vereség után az egymás elleni eredmény miatt szorultunk a második helyre. Dicséret illeti a csapatot!
 

Száz liba egy sorba, mennek a nagy tóra….

Ha nem is a nagy tóra, de a nyírteleki Szent Anna Katolikus Általános Iskolába látogattak el a nagycsoportos óvodások az első Iskolába Hívogató foglalkozásra, mely a Márton nap jegyében telt.

Libazsíros kenyeret, libasütit kóstolhattak, Márton napjához kapcsolódó dalokat énekelhettek, táncolhattak és iskolás módra feladatokat is megoldottak az interaktív táblán, feladatlapon. Megismerkedtek Szent Márton legendájával is.

Találkoztak a leendő tanítónénikkel, tanítóbácsival, Nagyné Sipos Valériával, Hengsperger Mónikával és Szántó Alfréddal.

Nagyon jó hangulatban, ajándékokkal és aranycsillaggal indultak vissza az óvodába a gyerekek.

Reméljük sok élményt szereztetek!

Szeretettel várunk vissza titeket decemberben az adventi, karácsonyi foglalkozásunkra:

Valika néni, Mónika néni és Alfréd bácsi

„Adj nekik pihenést, üdvözítő álmot…”

Hosszú évekre visszanyúló szép hagyomány folytatódott 2023. október 27-én Nyírteleken a Hősök temetőjében, ugyanis ezen a napon emlékezünk meg azokról a katonákról, akik 1944-ben, a Királytelki csatában az életüket adták azért, hogy másokat megmenthessenek.

A koszorúzásra a Szent Anna Katolikus Általános Iskola 4. b osztályos tanulói is készültek, hozzájárulva szavalatukkal a méltóságteljes ünnephez.

Garay János: Az Árpádok-ból, Somogyvári Gyula: Hősi emlék talpára, Pósa Lajos: A hazáért című költemények egy-egy részleteével Bakó Bianka, Boros Marcell, Szabó Klaudia előadásában.

Sajnos az időjárás nem tette lehetővé a személyes részvételt, ezért a tornateremben emlékeztünk meg hősi halottainkról.

                                                                                                     Nagyné Sipos Valéria

                                                                                                            felkészítő tanár

Nagykörzeti labdarúgó diákolimpia első fordulója Tiszavasváriban

A nyírteleki Szent Anna Katolikus Általános Iskola IV. korcsoportos csapata részt vett a nagykörzeti labdarúgó diákolimpia első fordulóján Tiszavasváriban. Egy nehéz és egy könnyű mérkőzést játszottunk.
Nyírtelek- Magiszter 1:0
Nyírtelek- Rakamaz 12:1
Dicséret illeti a fiúkat!
Folytatás tavasszal!

A szabadság napjai voltak…

1848.március 15. és 1956. október 23. nem két dátum, hanem egy-egy piros betűs ünnep, amely mögül „előbukkannak” arcok, helyszínek és reményeim szerint tanult ismeretek is. Igaz ez, hiszen-e két nap eseménysoráról az iskolában már mindannyian tanultunk valamit. Az idei városi műsor alapötlete, ezért a megkopott emlékek felelevenítése, és a két történelmi esemény párhuzamainak bemutatása lett.

A Királytelek Vigadó színpadára hoztuk a magyarságunk szempontjából is fontos sorsfordító események előzményeit, főszereplőit, helyszíneit és következményeit. Szóltunk a kokárdáról és a lyukas zászlóról, amelyek szimbólumai lettek az említett ünnepeknek.

Igyekeztünk a prózai gondolatokat alátámasztani a költők szívhez szóló verssoraival, úgy, hogy közben kapcsolódtunk a legismertebb magyar költő, Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójához. Mindez kiegészült olyan dallamokkal, valamint folyamatos mozgással, ami még életszerűbbé, érthetővé tette a hallottakat.

A közönség tapsa és a szemekben megvillanó könnycseppek igazolták, hogy a látottak eljutottak a nagyérdemű szívéhez is.

Így talán elmondhatjuk, hogy a nyolcadikosokból álló, „mini társulat” a próbák során csapattá kovácsolódott, ahol nem mellesleg önmagukról és a csapatmunkáról is sokat tanulhattak.

Mi büszkék vagyunk rátok!

(Felkészítő tanárok: Baltighné Kozma Marianna, Tereminé Horváth Ildikó)

 

                                                                                                          Baltighné Kozma Marianna

                                                                                                                           szaktanár

Szimfónikus varázslatok

2023.10.17-én felső tagozatos diákjaink egy rendkívül izgalmas, és színes komolyzenei koncerten vehettek részt a Filharmónia szervezésében Nyíregyházán, a Kodály Zoltán Általános Iskola dísztermében. A koncert egy három koncertsorozatból álló bérlet része, melynek az első állomásához érkeztünk meg. Szabó Soma Liszt Ferenc- díjas karnagy és a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar közreműködésével barangolhattunk végig a különböző zenetörténeti korszakokat, ahol a korabarokk művektől a kései romantika korszakával bezárólag minden korból kaptunk egy kis ízelítőt. Felcsendültek többek között Haydn és Beethoven híresebb szimfóniái, valamint Brahms és Mendelssohn romantikára jellemző meseszerű világa. A koncertet végül Dvorak: Újvilág szimfóniájának 4. tétele zárta. Egyik tanulónknak lehetősége volt aktív részese lenni az eseményeknek, ezúton is gratulálunk neki! Úgy gondolom valamennyien nagyszerű élményekkel gazdagodhattunk.

                                            Nagy György szervező / szaktanár