„Szent Lukács és Szent Kinga nyomában” - sikereink Egyházmegyei versenyen

A debreceni Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium által hirdetett „Szent Lukács és Szent Kinga nyomában” nevezetű hittanversenyen vett részt iskolánk két csapata 2024.április 17-én, Debrecenben.

A vetélkedőre a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye által fenntartott közoktatási intézmények tanulóit várták 3-11. évfolyamig. A központi téma Szent Lukács evangéliumának egyes szakaszai, illetve Árpád-házi Szent Kinga élete. Projekt munkát is készítettek a gyerekek: plakátot és naplót Szent Kinga életéből merítve.

A 3-4. osztályos korcsoport különdíját érdemelte meg iskolánk Szent Kinga nevezetű csapata, tagjaik: Bakó Bianka, Szabó Klaudia, Dávid Patrik Róbert.

Az 5-8. osztályos korcsoportban II. helyezést ért el Gdovin Boglárka, Mészáros Emma és Bodnár Kristóf csapatmunkában.

Gratulálunk a sikeres megmérettetéshez. Felkészítő tanáraik: Lakatos Marianna és Szántó Alfréd.