Együtt sikerül!

„ …  a lényeg , hogy az ember mindig magában higgyen, azért egy kis segítség másoktól nagy áldás tud lenni ! „

2020 márciusa óriási fordulatot hozott mindenki életében : olyan dolog történt, amelyre soha senki nem számított , legfeljebb filmek témájaként ismertük – vírusveszély ! Újra kellett gondolni , újra kellett tervezni hétköznapjainkat . Saját magunk, munkatársaink, családunk egészségének védelmében ,valamint mindannyiunk érdekeit figyelembe véve , az óvintézkedések szabályait betartva kialakult a  vírus okozta veszélyhelyzet forgatókönyve intézményünkben is.

Épületeinkben zárt ajtók mögött  dolgozunk , a pedagógusok „ tantermen kívül „ oktatnak . A diákok otthon tanulnak , szülői segítséggel .

Nehéz ez mindenkinek !  Pillanatok alatt kellett átállnunk a digitális oktatás bevezetésére , amely segítségével a tanév teljesíthetővé válik . A 21. század korszerű informatikai eszközeinek segítségével  be tudják fejezni a tanévet  a tanulók. „Okostelefonnal” általában már minden család rendelkezik –ezekkel a kiadott feladatok megoldhatóak. Ha azt tapasztaltuk, hogy valamelyik diákunk digitálisan nem kapcsolódott az oktatásba , azok számára postai úton kézbesítjük az  iskolai munkát , amelyet határidőre vissza kell juttatni ellenőrzésre, javításra. Az érdemjegyek ezáltal alakulnak majd ki  tanév végén.

„ Együtt sikerül! „

Az új iskolai munkarend nagy felelősséget kíván pedagógustól, diáktól, szülőtől egyaránt . Csak kölcsönösen együttműködve , egymást segítve tudjuk ezt az időszakot átvészelni .

„... azért egy kis segítség másoktól nagy áldás tud lenni ! „

Óriási örömmel fogadtuk egy külső támogató felajánlását , aki 17 táblagépet adományozott rászorult , hátrányos helyzetű , többgyerekes családoknak . A 17 eszközből 9 db –hoz internet előfizetés is járul , amelyet a segítő szervezet fél évig fizet. Az informatikai eszközöket a Támogató szervezet képviseletében dr Pénzes Marianna adta át . A családokhoz való eljuttatásban Tódik Gábor önkormányzati képviselő, a Nyírteleki Polgárőr Egyesület vezetője volt segítségemre , amit ezúton is hálásan köszönök !

A támogató által adományozott tableteken  túl további 4 db asztali számítógépet pedig intézményünk saját eszközállományából biztosítottunk a rászorult családoknak.

Az összesen  21 db átadott  eszközzel 51 fő tanulót  segítettünk a digitális oktatásba való bekapcsolódásban.

Köszönöm az eddigi türelmet , kitartást  a szülőknek , gyerekeknek és pedagógusoknak egyaránt !  Vigyázzanak magukra –vigyázzunk egymásra !

Együtt sikerül!

Nyírtelek, 2020. 04.21.