Hamvazószerda az iskolánkban

Február 14-én, hamvazószerdán az intézményünk szentmisével, illetve a hamvazás szertartásával kezdte  meg a húsvéti készület negyven napját, a nagyböjtöt.

A Szent József templomban Kiss Tibor plébános az iskola lelkésze, tartotta a szentmisét. Homíliájában kiemelte, a hamu jel. Jel a világ és abban való mulandóságunkra. Jónás próféta könyvéből a király cselekedetét állította példázatul, aki a próféta figyelmeztető szavaira hamuba ült és fejére hamut szórt a bűnbánat és a megtisztulás jeleként.

A keresztények ebben az időszakban Jézus Krisztus feltámadásának, a húsvétnak a megünneplésére készülnek. Az előző évben megszentelt és elégetett barka hamujából a pap ezen a napon (és nagyböjt első vasárnapján) keresztet rajzol a hívek homlokára, közben pedig ezt mondja: „Emlékezzél, ember, hogy porból vagy és porrá leszel!” A hamu egyszerre jelképezi az elmúlást és a megtisztulást.

Lakatos Marianna