„Ismerd meg a Szentírást!” – V. hangos olvasási házi verseny

Iskolánk életében  immár  hagyomány, hogy házi versenyt rendez a Szentírás vasárnapja ünnepének  közeledtével.  Idén 2021. szeptember 23 –án került lebonyolításra  az „Ismerd meg a Szentírást!” – V. hangos olvasási  házi vers

A Biblia védőszentjének, Szent Jeromosnak az ünnepéhez, szeptember 30-ához legközelebb eső vasárnapon a katolikus egyház különös figyelmet szentelt a Szentírásnak. Ezen alkalomhoz kötődve vettek részt az intézményünk 3-8. osztályos tanulói iskolánk hangosolvasási  házi versenyén.

A korcsoportok résztvevőinek, egy adott szentírási szakasz kifejező hangos felolvasását háromtagú zsűri értékelte: Serly Anikó magyar-történelem szakos tanár, Nagyné Sipos Valéria tanító és Kiss Tibor c. kanonok, plébános, iskolalelkész.

Helyezések  korcsoportonként:

3-4. évfolyam:  I. helyezett: Fábián Fruzsina 4. b, II. helyezett: Boros Vivien 4.a, III. helyezett: Tóth Krisztián 4.a. osztályos tanuló.

5-6. évfolyam: I: helyezett: Bodnár Kristóf 6.b, II. helyezett: Mészáros Emma 6.a, III. helyezett: Lengyel Szabolcs 6.a osztályos tanuló.

7-8. évfolyam: I. helyezett: Oszlánci-Márkos Balázs 7.a, II. helyezett: Szűcs Alexandra 7.a,  III. helyezett: Sárosi Panna 8.b osztályos tanuló.

Gratulálunk a versenyben szereplő diákoknak és felkészítő tanáraiknak , valamint a hitéleti munkaközösségnek és vezetőjének, Lakatos  Mariannának a szervező tevékenységért !