Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

„Kalandozz velünk a királyok korában”

„Kalandozz velünk a királyok korában”

A Szent Anna Katolikus Általános Iskola 6. évfolyamos, történelmet kedvelő diákjai, Nagy Zsombor, Mokánszki Milán és Gál Bence sikeresen vettek részt a „Nagy magyar királyok” országos történelmi projektversenyen.  A csapatverseny célja volt, hogy a versenyzők érdekességek és tények segítségével még jobban megismerjék azokat a magyar királyokat, akik a legnagyobb hatással voltak történelmünkre. A csapatnak több feladatot kellett megoldania, melyek próbára tették tudásukat és kreativitásukat is. A feladatok között volt rejtvény, képfelismerés, igaz-hamis, fogalmazásírás, lovagi órarendkészítés, és még sok-sok más tudást bővítő érdekes feladat. Tanulóink a 107 csapatból 19. helyen végeztek. Gratulálunk a szép eredményhez!

Tereminé Horváth Ildikó

    felkészítő tanár