Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Költészet napi versmondó versenyen jártunk…

"A költészet az emberiség lelki tápláléka."

Ennek a gondolatnak a jegyében a magyar költészet napját Magyarországon éppen 60 éve rendezik meg kisebb és nagyobb településeken egyaránt. Április 11-e József Attila születésnapja. Ehhez kapcsolódóan Nyírtelek Város a hagyományok szerint évről-évre meghirdeti a költészet napi versmondó versenyét. Két korcsoportban is szép szavalatokat hallhattunk a „szentannás” diákok előadásában. Az alsó-és felső tagozatos diákjaink magyar költők verseit tolmácsolták, amelyeknek témájául a tavasz és az Istenhit szolgált. A zsűri értékelésekor fontos szerepet játszott a vers és a diák lelkivilágának a találkozása, a hangsúlyozás és a szép beszéd.

Dicséret illeti a felkészítő pedagógusokat, szülőket, de leginkább a bátran kiálló és verseket tolmácsoló tanítványainkat. A diákok és a közönség is ezen a napon gazdagabb lett egy verssel, amely mindig melengeti a lelkünket. 

A verseny eredményei az alábbiak szerint alakult.

Alsó tagozat:

I. helyezett: Boros Marcell 4.b
II. helyezett: Nagy Noémi 3.a
III. helyezett: Beri Roland Andor 1.b


Felső tagozat:

I. helyezett: Mező Zsolt  7.a
II. helyezett: Bodnár Kristóf 8.b
III. helyezett: Mokánszki Milán 7.a

 

Baltighné Kozma Marianna
felkészítő tanár (felső tagozat)