Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Pedagógus kirándulás- lelki nap

A projektet(EKCP-KP-1-2022/1-000036) 2022. augusztus 23-án valósítottuk meg.A nyírteleki Szent Anna Katolikus Általános Iskola parkolójából indult a nevelőtestület és intézményünk lelki vezetője, Kiss Tibor plébános. A lelki nap első állomásaként a Cégénydányádi Kölcsey-Kende Kastély és Kastélykertet látogattuk meg idegenvezető segítségével. A szatmári térség 19. század eleji irodalmi és politikai viszonyairól kaptunk tájékoztatást. Megtekintettük a jánkmajtisi késő középkori templomot, betekintetést nyertünk a korabeli építészet és festészet világába. A szentmise és az ott elhangzó homilia, melyet Papp Tamás fehérgyarmati plébános mutatott be, segített a tanév eleji kihívásokra való válaszadásra, a közösség építésére. A visszafelé vezető úton, Fehérgyarmaton, együtt ebédeltünk, amely az együvé tartozásunkat tovább erősítette.A lelki nap a nevelőtestület egymás közötti kapcsolatát elmélyítette, valamint a katolikus nevelési értékek minél jobb megismerését tette lehetővé.