"Szentannás" gyermeknap 2023

„A gyermek mosolya a világon a legszebb ajándék,
tegyünk meg minden tőlünk telhetőt az önfeledt kacajáért,
ne csak gyermeknapra jusson játék, törődés és szeretet,
szeressük szívből minden napon a gyermekeket!”

Óriás társasjáték is lehetett volna a nap neve a nyírteleki Szent Anna Katolikus Általános Iskolában lebonyolításra kerülő gyermeknapnak, melyet május 26-án rendezett az intézmény Diákönkormányzata a Szülői munkaközösséggel karöltve.

Az izgalmas, élménydús napot   minden testrészt megmozgató , frissítő  aerobikkal kezdtük Bócsi-Guba Anett irányításával. Ezután az osztályok az osztályfőnökök  kíséretében különböző állomásokon vettek részt:

• activity
  • hittanos memóriajáték
  • ejtőernyős játék
  • környezetvédelmi feladatok
  • népi játékok
  • rejtvény
  • ügyességi feladatok
  • furfangos feladatok
  • találós kérdések
  • szépségsarok (hajfonás, csillámtetkó, arcfestés) színesítette a nap forgatókönyvét.

Az állomásokon kapott betűkből egy mondatot kellett kirakniuk az osztályoknak, melyet mindenki sikeresen teljesített. Közülük a legjobbnak bizonyultak az alsó tagozaton az 1.b osztály, felső tagozaton pedig a 7.b osztály. Nyereményük egy –egy  csokitorta volt az SZMK felajánlásaként.

A napot az alsósoknak ugrálóvár, a felsősöknek élő csocsó tette izgalmasabbá, feledhetetlenebbé.  Nagyon sok élménnyel gazdagodhattak  tanulóink a sokszínű programok által .

Ebéd után pedig  jól esett a hűsítő , hideg jégkrém a kalandokban megfáradt gyerekeknek .

Az eredményhirdetés után pedig táncház és karaoke fokozta a hangulatot  .

Hálás köszönet a segítségért és az rászánt időért:

• Tománé Deák Judit SZMK vezetőnek (ugrálóvár és a csocsó szponzorálása)
  • Bócsi-Guba Anett aerobik trénernek
  • Pál Dávid fodrásztanulónak a csodás hajfonásért
  • Hudákné Tóth Judit, Gálné Pásztor Andrea, Hajzer Lászlóné, Nagy Zoltánné - SZMK tagoknak (csillámtetkó, arcfestés)
  • Csiszár Leventének a rendőrbusz bemutatóért
  • minden osztályfőnöknek a tanulók egész napos gondos felügyeletéért
  • a nevelőtestület további tagjainak a közreműködésért az állomásokon, helyszíneken
  • Oszlánszki Patrik táncpedagógusnak a táncházért
  • Kóder Tamásnak a „ zenei aláfestésért „ .

Kántorné Kerülő Andrea

DÖK segítő pedagógus