Szentírás hangos olvasási verseny

„ Ismerd meg a Szentírást!”- hangosolvasási verseny

Iskolánk hagyományteremtő céllal immár másodszor rendezte meg 2018. szeptember 26-án az „Ismerd meg a Szentírást” hangos olvasási versenyt.

Minden évben szeptember utolsó vasárnapján, idén szeptember 30-án ünnepelte az egyház Szentírás vasárnapját. A biblia védőszentjének, Szent Jeromosnak az ünnepéhez legközelebb eső vasárnapon a katolikus egyház különös figyelmet szentel a Szentírásnak. Ezen alkalomhoz kötődve vettek részt az intézményünk 2-8. osztályos tanulói a hangosolvasási vetélkedőn.

A korcsoportok egy adott szentírási szakasz kifejező hangos felolvasását háromtagú zsűri értékelte: Baltighné Kozma Marianna magyar-történelem szakos tanár, Malik Péter Károly evangélikus lelkész és Nagyné Sipos Valéria tanító.

Első helyezést ért el korcsoportjában: Mészáros Emma 3. osztályos tanuló, Dakó Dorina 6. osztályos és Papp Leila 8. osztályos tanuló.
Szervezők:

Nagy Anna és Lakatos Marianna