Szeretjük a festészetet!

Igazán boldog lehetek rajztanárként, hiszen bátran állíthatom, hogy tanítványaim szeretik a festészetet, bátran és ügyesen festenek!
Hagyományteremtő szándékkal hoztam létre azt a versennyel egybekötött kiállítást, amelynek 2017-ben a „Van Gogh és én” címet adtam. Minden osztály megismerkedett Vincent Van Gogh életútjával és festészetével. Kiemelt témánk pedig a „Napraforgók” c. kép volt, amelyet tanulmányoztunk, megnéztük a jellegzetes ecsetvonásokat, beszélgettünk a csendéletek kompozíciójáról konkrétan és általánosságban is.
Az ünnepélyes megnyitón Barizs Tünde tanár néni tanítványai furulyáztak, a kiállítást én nyitottam meg.
„Van Gogh 1888-ban festette híres napraforgóit, amelyekkel eredetileg a műhelyét akarta dekorálni. A napraforgók című képén megtalált sárga szín annyira lenyűgözte, hogy ezután minden Arles-ban készült képén felhasználta.”
Csodálatos munkák születtek, amelyek közül kiválasztottuk a három legjobbat:
I.díj Szabó Krisztina 8. b
II. díj Kövér Alexandra 7. b
III. díj Zajácz Barbara 7. b
A gyerekek könyvjutalomban részesültek. Négy különdíjat is kiadhattunk, mert olyan sok különleges alkotás született.

A kiállítás a tanév végéig látható iskolánk földszinti folyosóján, szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Zagyva Klára
tanárnő