Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

Tanévzárás harangszenteléssel Nyírteleken

  

„A szárny megnőtt, üresen áll a fészek,
Csak álom volt a régi jó világ,
És mint a fecske alkonyati szélnek
Ma szárnyat bontott egy sereg diák.” (Wass Albert)

A Szent Anna Katolikus Általános Iskola  37 fő  8. osztályos tanulója  búcsúzott  2024 június 28-án az intézménytől. Tiszteletükre gyönyörű virágdíszbe öltözött az iskola , köszönet érte a hetedikes diákoknak és a szülői munkaközösség tagjainak.

Egy évvel ezelőtt Lezsák Sándor, az országgyűlés alelnöke tisztelte meg rendezvényünket és felajánlást tett egy harang felállítására az iskola udvarán. Most ismét ellátogatott  közénk, és velünk együtt láthatta, hogy mindez valóssággá vált. Köszönjük alelnök Úr nagyvonalú felajánlását , a költségek biztosítását ! Több ütemben zajlottak a munkálatok:    haranglábat a nyírteleki Agrogép Jármű-és Gépgyártó Kft. készítette, a harangot az őrbottyáni Gombos Ferenc mester öntötte. A harang összeszerelését, felállítását Kiss Tibor címzetes kanonok, iskolalelkészünk szervezte meg. Iskolánk technikai dolgozóinak is hálásak lehetünk a szorgos, dolgos munkálatokért, amelynek nyomán a harang méltó , végleges helyére került. Az ünnepély így rendhagyó módon harangszenteléssel kezdődött, melynek csengőbongó  hangjára foglaltak helyet a ballagók.

A megjelentek köszöntése után, és néhány gyönyörű vers elhangzása közepette búcsúztak a végzős tanulók az iskolától, az osztályfőnököktől Baltighné Kozma Marianna és Tereminé Horváth Ildikó tanárnőtől, tanáraiktól, az itt maradó diáktársaktól. Ezt követően az iskola zászlaját átadták a hetedikeseknek búcsúszalagot kötve a lobogóra. Horváth-Bócsi Irén igazgatónő is elmonda útravalóul szánt gondolatait, jókívánságait, majd jutalmakat osztott ki a végzős tanulóknak, akik kiemelkedő tanulmányi eredményükért, szorgalmukért, példamutató magatartásukért oklevél - és könyvjutalomban részesültek. Közülük is kiemelkedett Mészáros Emma 8.a osztályos tanuló, aki a nyolc éven keresztül nyújtott kimagasló teljesítményéért a Szabó-Tringer Imre díjat vehette át, valamint Hudák Levente 8. a osztályos diák, aki a Kiss Tibor iskolalelkészünk által alapított „A legválasztékosabban beszélő nyolcadik osztályos tanulónak” járó díjat érdemelte ki.

Mindezek után Pazár Csaba a Felsősóskút Örökségéért Alapítvány elnöke mondott rövid köszöntőt és további tanulókat jutalmazott. Lezsák Sándortól vehették át a Magyar József különdíjat Lubiczki Barbara és Mészáros Emma 8.a osztályos tanulók, valamint a Felsősóskút Örökségért alapítvány díját Jászai Jázmin 6.a osztályos tanuló. Bodnár Kristóf kapta a Magyar József ösztöndíjat, melyet az alapító Lezsák Sándor személyesen adott át a felsősóskúti keresztnél.

Szekeres József polgármester úr köszöntő szavait követően igazgatónő értékelte a 2023/2024-es tanévet, majd tanulókat jutalmazott. A diákoknak elismerésként kiosztott rengeteg oklevél és jutalomkönyv bizonyítja, hogy idén is eredményes tanévet zártunk. Kiemelt díjat kaptak: Szalanics Tibor 6.a osztályos diák „Az év tanulója” és Toma Miranda 7.a osztályos tanuló „Jó tanuló, jó sportoló”. Több kollégánk is kapott oklevelet kiemelkedő pedagógiai tevékenységéért, eredményes tehetséggondozásért. A legnagyobb elismerést mégis Jenei Zoltán tanár úr kapta, akit vastapssal köszöntöttünk, hiszen több évtizedes lelkiismeretesen végzett nevelő-oktató munka után megérdemelt nyugdíjas éveit kezdi. Tanár úr Dr. Pintér Sándor belügyminiszter aláírásával jegyzett Pedagógus szolgálati emlékérmet és díszoklevelet kapott. Szívből gratulálunk s ezúton is boldog nyugdíjas éveket kívánunk!

A ballagási –és tanévzáró  ünnepély végén Kiss Tibor atya szólt a végzősökhöz, kiemelte számukra azt a gondolatot, hogy a sikernél sokkal fontosabb az, hogy boldog emberekké váljanak,   majd a  2023/24-es tanévet  közös imával lezártuk.

                                                                                    Bagoly Ferenc 7.a osztályfőnök

Tanév végi jutalmazás

Alsó tagozat:

KITŰNŐ TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT ÉS PÉLDAMUTATÓ MAGATARTÁSÁÉRT NEVELŐTESTÜLETI DICSÉRETBEN RÉSZESÜL:

1.a osztály: Hudák Levente, Kovács Rebeka

3.a osztály: Dankó Dorka Ramóna, Gutyán Máté Mihály, Nagy Noémi

4.b osztály: Ádi Norbert, Bakó Bianka

KITŰNŐ TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT ÉS PÉLDAMUTATÓ MAGATARTÁSÁÉRT:

1.a osztály: Dankó Dániel, Hangácsi Léna Hanna, Janek Jázmin

1.b osztály: Beri Roland Andor, Simon Barbara

2.a osztály: Hanuszik Ábel, Gutyán Fanni

4.b osztály: Kovács Linett Vanda, Sutka Mátyás Benjámin, Szabó Klaudia

JELES TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT ÉS PÉLDAMUTATÓ MAGATARTÁSÁÉRT:

1.a osztály: Ádám Petra, Madják Milán, Marsa Nataniel István

2.a osztály: Czifra Miklós, Csorba Balázs, Dankó Dorina Réka, Hudák Péter, Mészáros Flóra

2.b osztály: Kovács Dóra, Szász Géza

3.a osztály: Varga Mihály

4.a osztály: Barizs Dominik

4.b osztály: Auer Klaudia, Boros Marcell, Dávid Patrik Róbert, Üveges Jázmin

JELES TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT

1.a osztály: Pivnyik Kitti

4.b osztály: Boros Kristóf

Felső tagozat:

KITŰNŐ TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT ÉS PÉLDAMUTATÓ MAGATARTÁSÁÉRT NEVELŐTESTÜLETI DICSÉRETBEN RÉSZESÜL:

6.a osztály: Szalanics Tibor

7.a osztály: Gál Bence, Mező Zsolt, Mokánszki Milán, Nagy Zsombor

JELES TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT ÉS PÉLDAMUTATÓ MAGATARTÁSÁÉRT:

5.a osztály: Sándor Dóra, Hudák Nándor, Vojcsik Vivien

6.a osztály: Boros Vivien, Jászai Jázmin, Tóth Krisztián

6.b osztály: Fábián Fruzsina, Karászi Dóra, Mező Tamás, Sebestyén Kinga

KIEMELT JUTALMAK:

ÉV TANULÓJA: Szalanics Tibor 6.a

„JÓ TANULÓ, JÓ SPORTOLÓ”: Toma Miranda 7.a

(Pazár Csaba adja át a 8. évfolyamos jutalmazásnál: Jászai Jázmin 6.a Felsősóskút Örökségért Alapítvány díja)

SZÜLŐI JUTALMAZÁS:

Tománé Deák Judit: szülői munkaközösség -vezető részére a pedagógusokat segítő, és az osztályok SZMK munkáját koordináló tevékenységéért.

8. évfolyam jutalmazása:

KITŰNŐ TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT ÉS PÉLDAMUTATÓ MAGATARTÁSÁÉRT NEVELŐTESTÜLETI DICSÉRETBEN RÉSZESÜL: Mészáros Emma 8.a, Lubiczki Barbara 8.a, Mokánszki Dóra 8.a., Bodnár Kristóf 8.b

TANULMÁNYI EREDMÉNYÉÉRT ÉS PÉLDAMUTATÓ MAGATARTÁSÁÉRT: Hudák Levente 8.a, Gdovin Boglárka 8.a, Nagy Dorina 8.a, Tóth Levente 8.b

PÉLDAMUTATÓ SZORGALMÁÉRT: Horváth Szilárd Béla 8.b

KIEMELKEDŐ KÖZÖSSÉGI MUNKÁJÁÉRT: Kiss Dorina 8.a, Benke Csenge 8.b

Kiemelt jutalmak:

Szabó - Tringer Imre díj: a nyolc éven át tanúsított kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkájáért, példamutató magatartásáért: Mészáros Emma 8.a

Kiss Tibor iskolánk lelki vezetője által alapított díj: a legválasztékosabban beszélő nyolcadik osztályos tanulónak:

Hudák Levente 8.a

Bodnár Kristóf 8.b (Magyar József tanulmányi ösztöndíj)

Lubiczki Barbara 8.a (Magyar József különdíj)

Jászai Jázmin 6.a (Felsősóskút Örökségéért Alapítvány díja)

Szülői jutalmazás:

1.Hudákné Tóth Judit – 8.a - a pedagógusokat segítő, és az osztályok SZMK munkáját koordináló tevékenységéért.

2.Benkéné Lidák Adrienn – 8.b - a pedagógusokat segítő, és az osztályok SZMK munkáját koordináló tevékenységéért.

3.Maroda Nikoletta 8.b - a pedagógusokat segítő, és az osztályok SZMK munkáját koordináló tevékenységéért.

Pedagógusok jutalmazása:

Igazgatónő további tanárok szakmai munkáját is kiemelte és elismerésül okleveleket adott át Nagyné Sipos Valéria, Szilvássy Klára, Bagoly Ferenc , Hengsperger Mónika,  Szántó Alfréd, Bagoly Ferenc , Baltighné Kozma Marianna és Tereminé Horváth Ildikó pedagógusoknak.